צור קשר קישורים מאמרים הספר אירועים קורסים מרכז טיפולים עמוד הבית
קורסים
על מרכז ההדרכה והקורסים
מרכז ההדרכה בניהולו של ניר דקל, נועד לשתף קהלים שונים בידע ובתחומי עניין מגוונים בהתאם לצורכי הלקוח. התכניות השונות מיועדות לציבור רחב ומשלבות רכישת ידע וחוויה לצרכים של פיתוח אישי והרחבת אופקים. מערכי ההדרכה וההרצאות המגוונים מאפשרים גמישות והתאמת התכנים באופן פרטני לדרישות שונות ולקהלים בעלי טווח עניין רחב. הקורסים והסדנאות מיועדים לקהל הרחב וכן למוסדות וגופים שונים או לקבוצות פרטיות. צוות המרצים פועל בכל רחבי הארץ והמרכז ערוך לספק שירותי תפעול וארגון שונים. נושאי הסדנאות, הקורסים וההרצאות מתעדכנים מעת לעת. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנוגע לתכנים ולמועדי פתיחת הקורסים באזורים השונים.
שיאצו – התחלה רכה
בסדנא זו נערוך היכרות ראשונית עם טכניקת המגע היפנית הפופולארית. נסביר את העקרונות עליהם מבוססת השיטה: לחיצות לאורך המרידיאנים, תעלות האנרגיה שבגוף, שמשחררות חסימות, מקלות על כאבים ומביאות את הגוף לאיזון אנרגטי.
רפלקסולוגיה – לא על רגל אחת
הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול שמקורותיה הקדומים מצויים בהודו ובמצרים העתיקה ומבוססת על התפיסה שכפות הרגליים של האדם מהוות השתקפות וביטוי של כל איברי הגוף השונים. נלמד למפות את חלקי כף הרגל השונים, נכיר תופעות שונות בגוף המתגלות בכף הרגל, נתרגל צורות מגע, עיסוי ולחיצות שונות, וכן הדרך לטיפול בבעיות קלאסיות. בסיום הסדנא תוכלו לטפל בעצמכם ובבני המשפחה לכיף, פינוק, ובעיות שונות.
יוגה – מההתחלה
מטרת סדנת היוגה למתחילים היא לאפשר לכל משתתף, בכל רמת יכולת גופנית, היכרות עם תרגול יוגה כך שיוכל לבחון את השיטה, לחוות את ההנאה שבה ולהתנסות בתועלת שניתן להפיק ממנה. בסדנא זו נתרגל קשב לגוף ונשימה, בנוסף נתנסה בתנוחות הבסיסיות, בתנועה, בפתיחת שערים אנרגטיים ובמדיטציה.
יוגה – מתחילים/ממשיכים
היוגה היא דרך הוליסטית ליצירת הרמוניה בין הגוף, הנפש והרוח, שמקורותיה העתיקים בהודו. בקורס למתחילים, נלמד את העקרונות הבסיסיים בתרגול: קשב לגוף, נשימה, עיסויים פנימיים, ברכת השמש א' ו- ב', תנוחות היוגה השונות, תנועה מתואמת, עבודה עם שערים אנרגטיים בגוף ומדיטציה. קורס הממשיכים, מיועד לאלו שהתנסו בתרגול יוגה ומעוניינים להעמיק ולהתקדם בוריאציות שונות וביכולת תרגול עצמית. בנוסף, נפתח צוהר ליוגה כפילוסופיית חיים מעשית, נעמיק בפרנאהיאמה – מדע הנשימה, נלמד על תזונה ובריאות על פי האיור-ודה ונתרגל מדיטציה והתבוננות עצמית.
לחזור לעצמך: איזון הגוף לאחר לידה
ההריון והלידה הותירו בך סימנים: משקל עודף, גוף שמשתנה, חוסר איזון הורמונאלי, עייפות מצטברת, וחיים שמשתנים בבת אחת. את רוצה "לחזור לעצמך" אבל שיעורי אירובי מתישים הם הדבר האחרון שמתאים לך עכשיו. אז איך חוזרים לגזרה אחרי הלידה ובכל זאת שומרים על דיאטה מאוזנת ובריאה? איך תוכלי לחזק את עצמך בתקופה רגישה כזו? איזה תרגול אישי תוכלי לעשות על מנת לחטב את הגוף מחדש? איך להשיב לעצמך את האיזון הפיסי, הנפשי והרגשי? הרפואה הסינית מתבוננת באישה לאחר הלידה בצורה ייחודית, ויש לה פתרונות מגוונים וטבעיים עבורך.
במרחק נגיעה: לגעת באינטימיות
הצורך בקרבה הוא אנושי ובסיסי אך מתחים, חרדות או סתם טרדות, בצירוף חינוך שמרני או חוויות שליליות, עלולים ליצור פחד מאינטימיות, לפגוע ביכולת התקשורת שלנו עם הזולת ולהפוך לרגשות אשמה, כאב או תסכול. בסדנא זו נעסוק בצד הרך והאינטימי שבמגע ונתנסה בתחושות מעולם השיאצו, העיסוי התאילנדי, ברהמן ועיסוי טנטרי, וביחד, נבנה רפרטואר שמשלים לכדי טיפול מלא. נתייחס למגע הנותן והמקבל, להתבוננות, תמיכה והקשבה תוך דגש על טכניקת המגע והאינטואיציה. (הסדנא איננה עוסקת במגע זוגי-אינטימי ולכן מתאימה הן לזוגות והן ליחידים!)
הפילוסופיה של הרפואה הסינית
הרפואה הסינית היא פילוסופיה קדומה בת למעלה מ- 4,000 שנים שמבוססת על התבוננות באדם כחלק מסדרי הטבע והעולם. בנוסף, היא דרך חיים שנוגעת בכל התחומים מרגע היווצרות האדם, ועקרונותיה משפיעים על הלידה, הילדות, חוויות, תחושות וזיכרונות. בקורס זה נלמד מושגי יסוד בפילוסופיה של הרפואה הסינית כמו יין ויאנג, מרידיאנים, צ'י ועוד, נסביר את תפקודי הגוף ואיבריו השונים על פי הפילוסופיה של הרפואה הסינית, ונתבונן על שיגרת חיי האדם בחברה המערבית כפי שהיא משתקפת ברפואה הסינית המסורתית.
לעמוד הבא
כל הזכויות שמורות למרכז דקל | 2006 הוקם על ידי סטודיו דקל center@dekel-center.co.il 03-6967339 מרכז דקל לרפואה משלימה